Oferuję usługę pożegnania wykonaną z zachowaniem najwyższych standardów etyki zawodowej.

Zasługujesz na pełną transparentność, dlatego chcę przedstawić Ci założenia, którymi się kieruję organizując pożegnanie bliskiej Ci osoby. Wierzę, że w trudnych chwilach kluczowym jest otaczać się osobami reprezentującymi jasne wartości i cele.

Jeśli czujesz, że przedstawione tu koncepcje z Tobą rezonują – mogę zagwarantować, że trafiłeś/aś w odpowiednie miejsce.

Celebrant pogrzebowy ze złotą szarfą na ramieniu.
1. Będę opiekunką procesu przejścia dla osoby, którą chcesz pożegnać. Zrobię to z delikatnością i uwagą, wsłuchując się w jej życiową historię.

„Opieka” w tym znaczeniu oznacza dyspozycyjność i empatię. W trakcie przygotowywania do ceremonii będziesz mieć ze mną stały kontakt telefoniczny. Będziesz mieć pewność, że wysłucham Twojej historii i gruntownie ją przeanalizuję. Spotka Cię z mojej strony cierpliwość i zrozumienie. Wezmę pod uwagę emocje, które możesz czuć w takiej chwili – nie spotka Cię osąd lecz cierpliwość. Będę Ci towarzyszyć w ustalaniu szczegółów organizacji pogrzebu.

2. Stworzę ceremonię będącą esencją życia osoby Tobie bliskiej – jej dziedzictwa, pasji, duchowości.

Nie pracuję na gotowych szablonach. Każdą ceremonię organizuję od początku do końca na indywidualne zamówienie. Uwzględnię każdy istotny aspekt życia osoby żegnanej i postaram się o odmalowanie jej pełnego portretu dla zebranych. Skalę ceremonii dopasuję do Twoich wymagań. Pożegnanie może być kameralne lub huczne, symboliczne lub wielowymiarowe.

3. Zapewnię bezpieczną przestrzeń dla najbliższych, by każda z wyznaczonych osób miała szansę przekazać za moim pośrednictwem dowody swojej miłości.

Ty i pozostali bliscy zawsze będziecie mieć możliwość czynnego uczestnictwa w przygotowaniu do ceremonii. Wasze pomysły będą uwzględnione w jej ostatecznym kształcie. Udostępnię wam należną przestrzeń by wszystko, co chcecie wypowiedzieć lub zrobić, doszło do skutku.

4. Zadbam o pożegnanie w zgodzie z wartościami osoby zmarłej.

Niezależnie od światopoglądu, tożsamości i orientacji religijnej, każda osoba zasługuje na autentyczne pożegnanie. Niezależnie od tego, czy ceremonia ma być areligijna czy towarzyszyć mają jej modlitwy dowolnego wyznania – jestem po to, by uszanować system wartości i duchowość zmarłego.

5. Oddam Ci głos, gdy będziesz tego potrzebować i wypowiem za Ciebie to, czego nie potrafisz ubrać w słowa.

Wiesz już, że otrzymasz należne sobie miejsce w trakcie przygotowań do ceremonii. Gdy jednak pojawi się potrzeba wypowiedzi lub gestu w trakcie pogrzebu, zaaranżuję dla Ciebie tą przestrzeń. Jeśli zaś poczujesz, że zbyt wiele Cię to kosztuje – płynnie przejmę na powrót wiodącą rolę. Obiecuję Ci elastyczność, wyczucie i opiekę do samego końca ceremonii.

Scroll to Top